Pazarlama, Satış, İhracaat

Türkiye’nin ve dünyanın saygın markalarına ve yüzlerce müşterisine hizmet veren Sunset Kimya, son derece etkin bir satış ve dağıtım organizasyonuna sahiptir.
Sunset Kimya, yurtiçi satış faaliyetlerini; Adana Yüreğirde Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikası ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine satış gerçekleştirmektedir. Kaliteli, ihtiyaca cevap veren ve inovatif ürünleri, hızlı ve zamanında teslim süreleri ile endüstriyel grupta Türkiye pazarının hatrı sayılır kısmına hakim olmuş ayrıca ihracatlarıylada dikkat çekmiştir.
Sunset Kimya, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak amaçlı; etkin ve dinamik satış kadrosu ile yurtiçi - yurtdışı müşterileri ve yetkili satıcılarına, periyodik ziyaretler gerçekleştirmekte ve yerinde yapılan destek ve yönlendirmeler ile “çözüm ortağı” konumunda bir misyon yüklenmektedir.

Teknik, Mühendislik, Ar-Ge Çalışmaları

Ar-ge çalışmalarıyla geliştirdiği test ünitelerinde, tarım kimyasal ilaçlarının etki, içerik, yoğunluk, ürün ile temas değerleri ölçümlenebilmekte ve bitkiler üzerindeki etkileri rahatlıkla görülebilmektedir.

Bu sayede hem ilaç iyileştirme çalışmaları yapılabilmekte hem de çiftçinin üretimiş olduğu ürünler her aşamada kontrol edilebilmektedir.

Çukurova Bölge, Ege, Marmara, Karadeniz Bölgelerinde üretmiş olduğumuz ürünler her aşamada test edilmekte satış sonrası kontrol sürekli sağlanmakta ve bu sayede yeni ürün üretiminde AR-GE ile koordinasyon kurulmaktadır.

Laboratuar Faaliyetleri

Araştırma geliştirmeye büyük önem veren Sunset Kimya., bünyesinde Tarım kimyasalları ve bitkilerle ilgili her türlü testi yapabileceği modern bir laboratuara sahiptir.

Laboratuarda ürün kabulünde başlayan süreç, üretimin her aşamasında takip edilmekte, ürün nihai haline geldikten sonra üreticiye ulaşımı ve kullanım aşamaları ve etkileri gelişmiş ve modern laboratuarımızda takip edilmektedir.